Spánkom k lepšiemu zdraviu

Dobrý spánok má vplyv ako na vašu myseľ a energiu, tak aj na vaše telo. Psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické a mali by sme sa snažiť mu dopriať čo najviac odpočinku. Chrbtica po celom dni trpí a večerný oddych je pre ňu viac ako nutný. Preto by ste nemali nočný spánok zanedbávať. Priemerný spánok dospelého človeka predstavuje 7 až 9 hodín denne. Ale kvalitného spánku. Práve s tým má množstvo ľudí problém. Na jednej strane môže byť chyba v strese, no čo väčšina nerieši je zle zvolený matrac.

luxusná posteľ

Matrace sú aj v dnešnej dobe stále málo riešené. A pritom majú taký veľký vplyv na kvalitu nášho spánku. Sú dôležité pre správny vývoj chrbtice a preto by mali byť vhodne zvolené práve pre váš typ postavy. Druhov matracov je veľké množstvo. Pružinové a sendvičové matrace je základné rozdelenie, podľa ktorých si ľudia najčastejšie vyberajú ten správny typ. Ak ste si predstavili klasické pružinové matrace z minulého storočia, ktoré boli nepohodlné a pružiny ste cítili všade, ste na omyle. Dnešné pružinové matrace patria medzi kvalitné a prepracované produkty, ktoré majú ortopedický efekt.

posteľ s matracom

Na trhu nájdete aj obľúbené protialergické matrace. Ide o dôležitý aspekt výberu matraca pre alergikov napríklad na prach. Zdravý spánok je dôležitý ako na dýchacie problémy, tak aj starostlivosť o pokožku. Počas spánku sa potíme a čiastočky potu prechádzajú až do vnútra matraca. Z toho častokrát vznikajú plesne a my ani netušíme v akom nezdravom prostredí spávame. Výber kvalitného matraca, ktorý spĺňa všetky kritéria by mal byť samozrejmosťou. Nie je nič dôležitejšie ako naše zdravie a matrac má naň veľký vplyv. Nový matrac nie je lacná záležitosť. No výrobcovia prispôsobujú svoje výrobky kvalitou aj na lacnejšie matrace. Pre náročných sú matrace luxusné, ktoré obsahujú všetko čo by mal človek od matraca očakávať.