Ketodiet bez proteínových jedál – dá sa to aj takto?

Ketodiet alebo bielkovinová diéta je založená na proteínových jedlách. Tie nestoja najmenej a mnohí ľudia majú isté predsudky, pretože pochybujú o ich skutočnom zdravotnom prínose. Preto sa do bielkovinovej diéty púšťajú na vlastnú päsť. Dá sa to aj takto? Z časti áno, no nejde o najjednoduchší spôsob prevedenia diéty.Krvavý steak so slaninou na tanieri.jpg

Ako diéta funguje

Základom diéty je zvýšený príjem bielkovín, obmedzenie alebo úplné vylúčenie tukov a totálne vylúčenie sacharidov zo stravy. Spomínané proteínové jedlá sú navrhnuté presne tak, aby ste pri ich konzumácii dostávali všetko, čo potrebujete.

Prečo je to s normálnou stravou ťažké?

Mnoho ľudí je presvedčených, že ich dokážu nahradiť normálnou stravou bohatou na bielkoviny. Nie je to nemožné. Problém však spočíva v tom, že sacharidy sa nachádzajú v drvivej väčšine toho, čo konzumujeme. Vedeli ste napríklad to, že sa nachádzajú aj v mlieku či syre? Aj na pohľad zdravé jedlá, ako je zelenina či ovocie, sú nabité sacharidmi. Napríklad taká tekvica, repa či jablká.

Preto je veľmi ťažké zostaviť svoj jedálniček tak, aby ste konzumovali čisté bielkoviny. Druhým problémom je aj to, že vám po krátkej chvíli začnú chýbať minerály a vitamíny. Tie sa totiž v mäse či vajíčkach, ktoré sú bohaté na proteíny, nachádzajú len v minimálnom množstve alebo sa v nich nenachádzajú vôbec. Proteínové jedlá sú o vitamíny a stopové prvky už obohatené, takže tento problém pri nich nemusíte absolútne riešiť.Vajíčka v papierovom obale.jpg

Všetko záleží od vašej nadváhy

Pokiaľ trpíte naozaj vážnou nadváhou, mali by ste jednoznačne premýšľať nad bielkovinovou diétou Ketodiet od Prodietix so špeciálnou proteínovou stravou v prášku. Ak však potrebujete schudnúť len niekoľko kíl, aj strava upravená tak, aby ste prijímali viac bielkovín a menej cukrov a tukov, vám môže pomôcť veľmi efektívne. Ak sa neviete rozhodnúť, skúste sa poradiť so svojim lekárom. Ten by vám mal vedieť poradiť najlepšie.