Obliekame deti na letné prázdniny

Počasie býva premenlivé, a to najmä začiatkom novej ročnej sezóny. Častokrát sme to aj my dospelí, čo niektoré dni nevieme, ako sa vhodne obliecť, aby sme sa prispôsobili konkrétnym teplotám či vplyvom počasia. O to väčšiu pozornosť však musíte venovať svojim deťom a konkrétne tomu, ako ich vystrojíte, aby boli chránené pred silným slnkom alebo naopak pred dažďom a vetrom či nízkymi teplotami.

Dievčatko v prírode

Keďže je v dobe písania tohto článku začiatok letných prázdnin, začnime tým, ako naše deti vyzbrojiť do tejto navonok peknej, no možno nie príliš komfortnej sezóny, ktorá so sebou dokáže priniesť napríklad aj nepríjemný úpal. Aby boli hlavičky menších ako aj väčších detí chránené pred celodenným pôsobením slnka, nemala by na nich chýbať čiapka, šiltovka alebo letný klobúčik so strieškou a takto chodiť po vonku v podstate stále. Celkovú ochranu pred slnečnými lúčmi ešte vylepšíme slnečnými okuliarmi.
Čo sa týka celkového oblečenia tela, je to jednoduchšie samozrejme v tom, že počas leta stačí rozmýšľať len nad pár súčasťami, kedy je však základom, aby bolo oblečenie bledej alebo bielej farby. Naopak čierna alebo tmavá priťahujú slnko, čo je možno elegantná voľba, no počas najteplejších dní sa jej musíme vyhnúť. Vo všeobecnosti treba pozerať aj na materiál oblečenia a v skratke na to, aby v ňom nebolo deťom príliš horko, respektíve nepríjemne dusno.

Chlapec pri vode

Dôraz by sa mal rovnako klásť takisto na faktor, akým je v tomto prípade pohodlná detská obuv, ideálne žabky, komforné tenisky alebo ľahká športová obuv, čo je už vhodné prispôsobiť konkrétnemu terénu, do akého sa váš nezbedník/čka vydá. Mimochodom v každej sezóne musíme byť pripravený aj na dážď, kedy sú zasa najlepším riešením detské gumáky. Tie v podstate využijeme v každom ročnom období.

  • Výber obuvi, jej motív a štýl je vhodné prispôsobiť veku a záľubám vášho najmenšieho, respektíve tínedžera.