Populárna voľba z kategórie LED osvetlenia

Tento článok venujeme novodobému fenoménu na trhu s ovetlením a to konkrétne led pásikom, nakoľko sa s nimi v poslednej dobe stretávame pomerne často a ich praktická podoba nejedného z nás isto zaujala.

světla

Aké majú využitie?
Využití je skutočne veľa a každou chvíľou pribudne nové, môžete ich prakticky využiť kdekoľvek a to vďaka ich podobe slim lepiaceho pásika, ktorý nastriháte na viacero menších kúskov a následne nimi polepiť ľubovoľný priestor. Každá z častí disponuje diódami led, ktoré vyžarujú kvalitné svetlo a ako vieme, poznávacím znakom osvetlenia diódami led je predovšetkým ich úsporná, ekologická technológia, pričom dokážu nepretržite žiariť bez čo i len menšieho náznaku chvíľkovej poruchy a navyše dióda naozaj dlho znesie i vydrží, mohla by byť v prevádzke v podstate stále.

Pár príkladov použitia
Aj napriek nespočetným variantom sa snažme konkrétnejšie pozrieť aspoň na pár príkladov. Vo všeobecnosti sa uvádza, že takáto forma osvetlenia je skvelá k reklamným účelom, čiže k dekoračnému osvetleniu billboardov, tovaru, baru,… ale na dekoračný účel ich môžeme využiť aj v domácnosti, alebo ako podsvietenie rôznych predmetov, poličiek, knižnice, schodiska, teda okrem dekoračných vlastností spĺňa i vlastnosti praktickej domácnosti alebo dielne, k čomu sa ako najčastejšia voľba uvádza osvetlenie kuchynskej linky či pracovnej dosky. No nezabudnime ani na možnosť podsvietenia interiéru automobilu či dokonca jeho tuningu, milovníkov techniky zasa poteší možnosť podsvietenia PC skrinky, monitora,… ako vravím, možností je viac. Navyše môžeme pásiky poukladať tak, aby vytvorili zaujímavý svietiaci tvar či obrazec.

světelný pásek

Poznáme viacero typov led pásikov
Tie vyberieme podľa potreby a teda toho, na aký účel a kde ich chceme využiť. Poznáme klasické led pásy 12V, poprípade 24V, ale aj farebnú alternatívu RGB či pásiky disponujúce čipom, ktoré sú vhodné tam, kde potrebujete silnejšie osvetlenie.