Chráňme našu prírodu

Príroda je najcennejšie bohatstvo, ktoré máme. Bohužiaľ však sme ju našou nedbalosťou zničili. Ťažby, klčovanie stromov, zastavanie ornej pôdy, znečistenie riek, sú len niekoľkými ukážkami znečisteniami a ničením našej prírody. A bohužiaľ toto zlé zaobchádzanie s prírodou sa nám vracia vo vysokých teplotách, zmenou klímy, záplavy, zosuvom pôd a pod. Preto by sme sa mali konečne zobudiť a chrániť prírodu, pretože ju potrebuje k nášmu životu. Potrebujeme stromy, aby sme mohli dýchať čerstvý vzduch, potrebujeme čisté rieky, aby sme mohli piť zdravú vodu, potrebujeme ornú kvalitnú pôdu, aby sme mali čo jesť.

energetický certifikát

Našťastie už aj na Slovensku od 1.1.2008 vstúpila do platnosti nutnosť certifikácie budov a ich zoradenie v jednotlivých kategóriách podľa energetických kvalít budovy. Najlepšia kategória je A kategória a označuje energeticky najlepšiu budovu a najhoršia je G kategória. Dnes už energetický certifikát musia mať všetky novostavby, bez tohto dokumentu, ho investor nemôže predať а vy ho teda nemôžete kúpiť ani prenajať. Оkrem toho, že budova je šetrná k prírode, je šetrná aj k vašej peňaženke, pretože čím v lepšej kategórii sa váš dom nachádza, tým menej bude potrebné platiť za energie.

energetický certifikát

Ak energetický certifikát ešte nemáte a chceli by ste si dať ho urobiť stačí sa obrátiť na nás a my vyriešime za vás všetko. Môžete nás kontaktovať telefonicky alebo zanechať mail v mailovom formulári a my sa vám ozveme. Na našej stránke môžete nájsť všetky dôležité informácie ohľadom certifikácie budovy aj približnú cenovú kalkuláciu a ponuku. Taktiež na našej stránke nájdete aj vzor ako energetický certifikát vyzerá, ak ste sa do teraz s ním ešte nestretli. Naša firma pôsobí na celom Slovensku a taktiež si môžete pozrieť aj naše referencie, kde všade sme energetický certifikát už robili. Okrem energetického certifikátu sme vám k dispozícii aj pre energetický audit, termovízne meranie a projektové energetické hodnotenie.