Poloha pri spánku

Ľudské telo potrebuje spánok na svoju regeneráciu, preto je dôležité, aby náš spánok bol dobrý, zdravý a hlboký. Vďaka tomu sa budeme budiť svieži a oddýchnutí každé ráno. Pre spánok ako taký sú dôležité dve veci: Kvalitný matrac a poloha pri spánku. V predajniach Segnum si môžete vybrať najkvalitnejšie matrace pre váš zdravý a pokojný spánok. V ponuke má široký sortiment rôznych matracov, takže si každý zákazník môže vybrať ten pravý. Pre náročných zákazníkov, ktorý majú radi moderné kvalitné prevedenie a materiály, ktoré sa dajú dobre hygienicky ošetrovať má kolekciu matracov Silver Segum. No vybrať si môžete aj z kolekcie Royal a kolekcie Premium.

matrac

Druhou z vecí pre kvalitný spánok je správna poloha pri spánku. Existujú tri základné polohy pri spánku. Ktorá z nich je tá správna? Spánok na chrbte – táto poloha sa pokladá za najlepšiu polohu pre vašu chrbticu, pretože na všetky stavce pôsobí rovnaký tlak do matracu. Ak vás často trápia bolesti chrbta je táto poloha pre vás tá najlepšia. Neodporúča sa však ľuďom so spánkovým apnoe. Spánok na boku – táto poloha sa odporúča pre tehotné ženy a pre tých, ktorý majú problém s trávením. Pri problémoch s trávením sa odporúča spať konkrétne na ľavom boku, tak ostane žalúdočná kyselina a prijatá potrava v žalúdku a nebude spôsobovať reflux. Spanie na boku sa odporúča aj ľuďom, ktorý majú problém s chrápaním. Spanie na pravom boku zase menej zaťažuje srdce. Osobám s problémami krčnej chrbtice sa pri takejto polohe odporúča používať správny vankúš.

posteľ

Spanie na bruchu – vedci tvrdia, že je to najhoršia poloha na spánok. Aj keď množstvo ľudí tvrdí, že sa v tejto polohe najlepšie vyspí. Spánok na bruchu sa odporúča pre ľudí, ktorí majú problém s chrápaním a taktiež pre tých, ktorí majú problém so spánkovým apneo. Neodporúča sa ľuďom, ktorý majú problém s chrbticou, pretože v tejto polohe je chrbtica nerovnomerne vykrivená.