Klimatizácia na mieru

Aj keď leto je už nenávratné preč klimatizáciou je možne využiť aj v chladnejšom období. Nastaviť si ideálnu teplotu tak môžete v každom ročnom období. Klimatizácia dokáže nie len ochladiť vzduch, ale ho aj otepliť. Moderne klimatizácie okrem otepľovania alebo ochladzovania vzduchu vedia vzduch aj filtrovať a dezinfikovať a stále viac sa stávajú obľúbenou súčasťou domácnosti. Na trhu je nespočetne veľa druhov a typov klimatizácií. Pri jej výbere treba dbať na to či sa jedna o byt alebo o dom. Pri dome je inštalácia jednoduchšia ako v prípade klimatizácie, ktorá ide do bytu. Od veľkosti plochy, ktorú chcete vychladiť alebo otepliť sa potom odvíja výkon klimatizácie. Taktiež je dôležite pri výbere zohľadniť či sa jedna o jednu miestnosť, ktorú treba ochladiť/otepliť alebo viacero možnosti.

Klimatizácia v miestnosti

Ďalšia vec, ktorú treba brať pri kúpe do úvahy je typ klimatizácie. Na trhu nájdeme viacero typov ako mobilná klimatizácia, stropná alebo kazetová, podstropná a parapetná, okenná, nástenná alebo medzistropná. Medzi ďalšie požiadavky pri výbere klimatizácie na ktoré by ste sa mali zamerať sú energetická trieda, chladiaci výkon, hlučnosť, rozmery a hmotnosť, spôsob odvádzania kondenzácie. Takisto netreba zabudnúť aj na funkcie, ktoré chceme aby mala klimatizácia. Funkcie, ktoré vedia klimatizácie ponúknuť okrem chladenie a vykurovania sú čistenie vzduchu, uv-filter a ionizácia. Pri výbere klimatizácie netreba zabudnúť aj na dizajn, ktorý by ladil s vašim priestorom, záruka a servis.

Klimatizácia

Je toho naozaj dosť na čo sa pri výbere klimatizácie zamerať. Spoločnosť Masterklima je tu pre Vás a pomôže Vám s výberom klimatizácie. Spoločnosť pôsobí v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, čiže ak potrebujete klimatizáciu Trnave, Bratislave či Dunajskej strede neváhajte sa zveriť do rúk odborníkom, ktorí vám pomôžu s výberom alebo aj servisom.