Skinny džínsy sú stále módne, ale nie sú pre každého

Každú sezónu sa módni tvorcovia predstavujú na módnych prehliadkach, kde prinášajú najnovšie módne trendy aktuálnej sezóny, núkajú nám množstvo noviniek, ktoré podľa nich by nemali chýbať žiadnej módnej maniačke, no nie každému sa aktuálne oblečenie hodí, hlavne ak je extravagantné alebo nepoužiteľné na bežné pracovné dni.

Aj dĺžka je dôležitá

Najčastejšie požadovanou vlastnosťou oblečenie je kvalita, potom pohodlie spolu s módnym prevedením, a tiež trendovosť. Niet sa čomu čudovať, veď pracovná náplň mnohých z nás si vyžaduje, aby sme sa dokázali pohodlne pohybovať, dlhšie sedieť či utekať, ak je to potrebné. A to sa dá iba v pohodlnom oblečení, z príjemných materiálov, ktoré sa prispôsobia telu a „neuberajú nám kyslík“. Tesné oblečenie je fajn, ale len na krátky čas, aj to musí byť z elastického materiálu.

Džínsy sú súčasťou módy už dlhé desaťročia a aj dnešné ženy ich milujú, lebo stačí mať v skrini jedny univerzálne a spolu s ostatnými kúskami dokážeme vyčarovať stále nový outfit. Ostatné roky boli jednotkou medzi nohavicami skinny džínsy, skinny jeans ktoré však majú aj veľa nárokov na postavu ich nositeľky. Okrem toho, že sú úzke a vidieť v nich každý záhyb na tele či nerovnováhu v siluete postavy, mali by byť v dobrom strihu, ktorý dokáže postave pomôcť.

V súčasnosti sa šijú rozličné typy skinny džínsov, s nízkym či vysokým pásom, elastické, ale aj pevnejšie, s dôrazom na zadnú časť, ktorú dokážu opticky pozdvihnúť a zvýrazniť krivky pozadia. Veľmi veľkú rolu hrajú zadné vrecká, ktoré ak sú umiestnené v správnej polohe, vhodnej pre jednotlivú postavu, padnú ako uliate. Môžu byť našité vyššie, nižšie či ďalej od seba alebo naopak, bližšie k sebe. Každý typ je na pohľad iný a treba si z nich zvoliť ten správny, podľa typu vašej postavy.

V tmavšej modrej budú nohy pôsobiť štíhlejšie

Vyšší pás takisto dokáže vyčarovať štíhly pás a opticky tak postavu predĺži a zoštíhli. V spojení s tmavomodrou či čiernou alebo tmavosivou farbou môžete dosiahnuť peknú, štíhlu siluetu na počkanie. Dotiahnuť ju do perfektného štýlu dokážu lodičky na vysokom podpätku, sú ženské a v prípade nutnosti elegantného výzoru túto úlohu splnia na 100%.