Trávite čas na internete?

Doba internetu a webových stránok nás doslova pohlcuje každý deň. Fičíme na internete, prehliadame si rôzne webové stránky www a chodíme na sociálne siete. Je nám svet internetu naozaj taký potrebný, či by sme si vystačili aj bez neho? Na tieto otázky si najlepšie odpovie každý sám. No skúsim vám pomôcť. Dnešná doba prináša množstvo internetového sveta. Trávime na ňom až príliš mnoho času. Niekedy si ani len neuvedomíme, koľko hodín už sedíme za počítačom, notebookom alebo na mobile. Svet webových stránok nás doslova pohltil. Na internete nájdeme všelijaké nové informácie, ktoré by sme len málokde dozvedeli.

 

čas na notebooku

 

Z internetu sa učíme všeličo nové a poskytuje nám iný pohľad na svet. Pomocou sociálnych sietí sme v kontakte so svojou rodinou, kamarátmi či kolegami z našej práce. Keby neboli sociálne siete, nikdy by sme si tak často nepísali so svojimi blízkymi. Priznajme si to. Svet sociálnych sietí nám úplne vyhovuje.

 

Pomocou webových stránok si vieme pustiť našu obľúbenú hudbu, pozrieť obľúbený film, poprípade si daný film aj môžeme stiahnuť. Môžeme si nahrávať obrázky a videá na cloudové úložiská, z kadiaľ si ich znovu môžeme stiahnuť v prípade potreby. Je to veľmi jednoduché. Svet internetu je proste dokonalý. Ale prináša aj rôzne nástrahy, ktorým by sme sa mali vyvarovať.

 

práca na internete

 

Nemali by sme tak často ukladať na sociálne siete náš osobný život, alebo fotky z nášho osobného života, či informácie o nás. Čím menej informácií o sebe na jednotlivých webových stránkach zadáte, tým máte väčšiu istotu, že budete v bezpečí. Pomocou rôznych aplikácií si vieme aj zavolať so svojimi kamarátmi a to aj vďaka kamere. Urobíte videohovor behom pár sekúnd. Daný človek pritom sa môže nachádzať na úplnom konci sveta. Ťažko by ste ho osobne navštívili. K tomu nám pomáha internet a rôzne aplikácie.

 

Na internete je veľa rôznych podvodníkov,  ktorí sa snažia získať peniaze všelijakým spôsobom. Cez rôzne webové stránky,  pofidérne e-shopy, vylákaním podvodnými e-mailami či inými spôsobmi. Podvodníci sú vynaliezaví. Je nutné si na nich dávať pozor a nevystavovať sa riziku. Ak si podvodníkov nevšimnete hneď,  môže sa stať,  že prídete o všetky nasporené peniaze. Ste aj vy závislí na internete? Viete si čas strávený na internete odsledovať?