Známe príčiny a zároveň rady, ako sa vyhnúť slabej erekcii

Je prakticky prirodzené, že každý človek je náchylný k častejšiemu alebo občasnému sexuálnemu vzrušeniu. Žiaľ je ale pomerne veľa známych prípadov, kedy aj napriek tomu nedokážu dosiahnuť kvalitnú alebo dostatočne silnú erekciu. Týka sa to prevažne mužov nad štyridsať, ale pravidelnosť tejto poruchy sa niekedy vyskytuje aj u mladších ročníkov.Zamilovaný pár.jpg
Tkzv erektilná dysfunkcia môže byť v skratke príznakom negatívnych buď organických alebo psychologických faktorov, úlohu vo viacerých situáciách samozrejme zohráva aj pribúdajúci vek.
Existuje však nejaká cesta k náprave?Je ich hneď niekoľko a spomeňme si tie najznámejšie.
Zmena životného štýlu a životosprávy sú doporučené body, ktoré so zdravou a silnou erekciou súvisia viac, než si možno myslíte. Spomeňme najmä škodlivosť fajčenia, nepravidelného spánku, zlej stravy a takisto nedostatok pohybovej aktivity či sedavé zamestnanie. Ak sa v niektorom z týchto bodov vidíte, skúste to zmeniť doporučeným 8-hodinovým spánkom, úpravou jedálnička a skúste si nájsť minimálne 1 hodinu na pohyb alebo cvičenie. Obmedzenie cigariet, alkoholu a nočného života je samozrejmosťou.
Tabletkysú, priznajme si známym a pomerne účinným riešením. Známe sú najmä tie s obsahom látkysildenafil, ktorá napomáha ku kvalitnému prekrveniu penisu, čím vzniká silná a dlhodobá erekcia. Každého napadne najmä viagra, avšak aj toto liečivo má svoje lacnejšie generiká s obsahom totožnej látky. Riešenie vo forme tabliet má však skôr dočasný efekt, resp. niekoľkohodinový.
Stres a nízke sebavedomiesú hlavnými negatívnymi predstaviteľmi psychologického charakteru. Ak je to nejakým spôsobom možné, skúste dávku pravidelného stresu zo svojho života znižovať. Ak je problémom nízke sebavedomie, skúste vsadiť na perfektnú hygienu, štýlové oblečenie, účes,… skrátka atraktívny imidž.Posteľ, srdce, kreslené.jpg
Nízka hladina testosterónu alebo najznámejšieho mužského hormónu sa okrem iného podpisuje pod sexuálnu výkonnosť, ale do určitej miery tiež libido a chuť na sex. Hladinu týchto hormónov je možné zvýšiť špecifickými prípravkami, opäť znížením stresu alebo fyzickou aktivitou ako napr. posilňovaním.