Ako schudnúť po pôrode? Vyskúšajte bielkovinovú diétu

Cyklická ketogénna diéta, je vhodná aj pre ženy, ktoré potrebujú schudnúť po pôrode. Ak sa do tejto špeciálnej diéty chcete pustiť, buďte rozumná a nezačínajte s ňou ihneď po pôrode. Čo a ako robiť, aby ste neublížili sebe ani vášmu bábätku, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.Tehotná žena si drží holé brucho.jpg

Počas a tesne po – prísne zakázaná!!!

V dobe tehotenstva a aj dojčenia, sú zakázané akékoľvek diéty.Vaše telo potrebuje množstvo živín a energie, pretože nekŕmite len seba, ale aj vaše dieťa. Bielkovinová diéta je navyše postavená vyslovene na tom, že svoje telo donútite siahnuť po zásobách energie, takže ide naozaj o nebezpečný a nerozumný experiment.

Kedy s diétou začať bezpečne?

Konkrétny čas, kedy s keto diétou začať, nie je stanovený.Šestonedelie je samozrejme obdobím, kedy nad akýmkoľvek chudnutím ani nerozmýšľajte. Vo všeobecnosti platí, že by ste sa nemali snažiť schudnúť do momentu, kedy neprestanete dojčiť. Každé telo reaguje inak, každý organizmus má iné nároky, takže je to naozaj veľmi individuálne.

Myslite hlavne na to, že počas dojčenia dodávate živiny nie len sebe, ale hlavne vášmu dieťaťu. Preto s chudnutím, ideálne, radšej počkajte. Riaďte sa aj svojim aktuálnym zdravotným stavom a fyzickou i psychickou kondíciou. Malá porada s lekárom, je taktiež viac ako na mieste.Tehotná žena v bielych šatách sedí na ružovej deke, na lúke.jpg

Prečo s diétou začínať až neskôr

To, prečo by ste mali s chudnutím ako takým, po pôrode počkať, sme si viac menej vysvetlili. Je však dôležité spomenúť ešte niekoľko vecí. Počas bielkovinovej diéty neprijímate žiadne cukry, čo sa minimálne v prvých dňoch, odráža na tom, koľko energie máte. Je vám asi jasné, že unavená matka, ktorá navyše nemôže jesť čo chce, nie je najlepšia matka, a to hlavne po zdravotnej stránke. V období po pôrode budete energiu potrebovať ako soľ, takže k akémukoľvek chudnutiu, pristupujte naozaj s rozvahou.