BIO Matcha – prírodný elixír

Čo je matcha?

Popis Matcha. Listy zeleného čaju pestované v tieni sa používajú na výrobu matcha, jemne mletého prášku. Tento odveký japonský zvyk pitia čaju je známy svojím živým zeleným odtieňom a výraznou chuťou. Matcha sa pripravuje rozomletím celého čajového listu na prášok, na rozdiel od bežného čaju, ktorý je lúhovaný, čo vám umožňuje skonzumovať celý list a všetky jeho zdravotné výhody.

matcha latte

Blahodarné účinky čaju Matcha

1. Matcha je plná katechínov, antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Tieto silné látky podporujú celkové zdravie a môžu mať vlastnosti proti starnutiu. Posilňuje pokoj a sústredenie: L-theanín a aminokyseliny nachádzajúce sa v matchi, pomáhajú uvoľniť telo a upokojiť myseľ. Matcha obsahuje kofeín, ale je v oveľa menšom pomere ako v káve. V spojení s kofeínom vytvára koncentrovanú bdelosť bez nepriaznivých účinkov, ktoré často spôsobuje užívanie kofeínu.

2. Podpora energie a metabolizmu: Kofeín obsiahnutý v matchi a ostatné prírodné ingrediencie pomáhajú zrýchliť metabolizmus a tiež je účinným bojovníkom v spaľovaní kalórií. Aj z tohto dôvodu je pravidelné pitie matchi fantastickou možnosťou ako si prírodnou cestou vybudovať cieľ k svojej vysnívanej postave.

3. Podporuje detoxikáciu: Matcha má prirodzený detoxikačný účinok vďaka vysokému obsahu chlorofylu. Chlorofyl podporuje celkovú pohodu, zdravú žiaru a odstraňovanie škodlivých znečisťujúcich látok z tela.

matcha

Ako užívať matchu?

1. Vypite: Ak si chcete pripraviť penivý čaj, rozšľahajte BIO Matcha čaj Sencha Nespresso https://www.totalvital.sk/bio-matcha-caj-sencha-nespressor-premium-quality-10kapsul v horúcej vode. Toto je najpopulárnejší spôsob konzumácie matchi. Je to lahodný a energický nápoj, ktorý môžete popíjať celý deň, pretože má bohatú konzistenciu, osviežujúcu chuť a žiarivo zelenú farbu.

2. Smoothie: Pridajte lyžičku matchi do svojich obľúbených smoothies, aby ste tak zvýšili ich nutričnú hodnotu. Jeho prirodzená chuť sa dobre spája s ovocím, ako je mango, bobuľové ovocie a banán, čo vytvára revitalizujúcu a lahodnú kombináciu.

3. Pečte s matchou: Zahrňte matchu do svojho pečenia. Matcha dodá vašim výtvorom výraznú chuť a živú zelenú farbu a dá sa použiť do koláčikov, koláčov, muffinov aj pri pečení chleba.

4. Vytvorte matcha latte: Vyšľahajte matchu do teplého mlieka podľa vášho výberu a pridajte trocha sladidla a vašu obľúbenú kávu. Vytvoríte tak krémový a lahodný nápoj.