Hyper-feminine móda

Štýl pod názvom hyper-feminine sa na Slovensku ešte neudomácnil, preto nepoznáme jeho zaužívaný preklad. Ak by sme ho však mali preložiť, stačilo by objasniť anglické slovíčko feminine. To znamená ženská, čiže hyperženská móda. Ak si predstavíte všetky klišé ženské prívlastky, dostanete sa ku princípu hyperfeminine módy. Poďme si také vymenovať:

čierne šaty

Ženy nosia ružovú… a ostatné svetlé farby

Je to jeden zo zaužívaných zvykov, ktorý sa bytostne dotýka už väčšiny ľudí už od čias bábätka v kočiari. Chlapci nosia modrú a dievčatá predsa ružovú! Takto si nikto nezmýli pohlavie vášho dieťaťa. Nositeľky hyperfeminine módy milujú ružovú. Je to ich základná farba. Hrá vo všetkých odtieňoch a najlepšie je, ak je ňou zafarbený každý kúsok v outfite. Okrem tejto farby je len krôčik ďalej od obľúbenej fialovej, ktorá má tiež prívlastok nežná. Nežné sú aj pastelové farby a biela, ktoré taktiež poľahky nakombinujete medzi sebou.

Materiály

Čipka je typickou ženskou záležitosťou. Jemné a príjemné materiály ako napríklad satén a kašmír dodajú oblečeniu čaro.

Nosíme to, čo má sukňu

Čiže sukne a šaty. Šaty majú za sebou veľmi dlhú históriu, dlhšiu než ružová farba. Je to kúsok oblečenia, ktorý sa dá prispôsobiť na každý druh postavy. Dlhé, midi či mini. Majú priam čarovný efekt. V dnešnej dobe ženy nosia prevažne nohavice, preto to možete využiť vo svoj prospech a odlíšiť sa od ženského davu. A priblížiť sa o krôčik ku hyperženskej móde.

ružové šaty

Detaily

Existujú univerzálne kúsky v šatníku mužov a žien. Ak by sme chceli takéto kúsky vylepšiť do nášho štýlu, museli by sme zapojiť kreativitu. Našívanie perličiek, kamienkov, skrátenie, zúženie alebo kreslenie. Toto všetko dokážu šikovné ruky.

Doplnky

Doplnky sú najdoležitejšia časť tohto štýlu. Predstavme si mašličky, veľké a výrazné doplnky v spomínaných farbách, čelenky, korunky, zlato aj striebro, korálky, drahokamy. Dámy sa možu vyhrať.